Niemcy graniczą na północy z Danią, na wschodzie z Polską i Czechami, na południu z Austrią i Szwajcarią, na zachodzie z Francją, Luksemburgiem, Belgią i Holandią. Powierzchnia kraju wynosi 357 tys. km2.

Z 82,4 mln obywateli Niemcy plasują się na drugim miejscu pod względem liczby mieszkańców wśród państw Europy.

Największe miasta to: Berlin, Hamburg, Monachium, Kolonia, Frankfurt, Essen, Dortmund, Stuttgart, Düsseldorf.

Współczesne Niemcy są krajem wielonarodowościowym i wielokulturowym. Ponad 7 milionów mieszkańców RFN to cudzoziemcy, głównie Turcy, osoby pochodzące z byłej Jugosławii, Włosi, Grecy, dawni i dzisiejsi gastarbeiterzy. Co czwarty mieszkaniec Frankfurtu nad Menem to obcokrajowiec.

Często niedocenia się jak wiele do zaoferowania mają Niemcy pod względem turystycznym. Jednym z najpiękniejszych landów i magnesem przyciągającym turystów jest Bawaria, zachwycająca alpejskim krajobrazem i wyjątkowym klimatem zabytkowych miast.

Nie mniej atrakcyjne i warte odwiedzenia są inne rejony kraju jak np. wybrzeże Bałtyku ze stylowo odnowionymi kurortami i bogactwem przyrody, piaszczyste wyspy na Morzu Północnym, Pojezierze Meklemburskie, tajemnicze zamki na skałach w Badenii i Turyngii czy budowane przez stulecia katedry w Kolonii, Bambergu czy Akwizgranie.

Popularne, wielkie metropolie, na co dzień pełnych zgiełku i pośpiechu mają także wielowiekową historię i starannie pielęgnowane tradycje. Ciekawa architektura, rozliczne muzea, galerie, kwitnące życie towarzyskie sprawiają, że warto bliżej poznawać ten kraj, jego mieszkańców i język.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć!collage_image collage_image collage_image collage_image
collage_image collage_image collage_image